Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Wesele

Jak tanio urządzić wymarzone wesele?

Wesele to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka i każdy z nas chciałby, aby był perfekcyjny, idealny. Obecnie coraz powszechniejsze miejsca na urządzenie wesela to Wyspy Karaibskie, Bali, głębie oceanu, a czasem dach najwyższego wieżowca. A to tylko kilka przykładów nietypowych miejsc na wesele, a ich popularność z roku na rok rośnie, niestety ceny pomimo dużego zainteresowania nie maleją. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak można tanio urządzić swoje wymarzone wesele. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy do tego, że obecna niepewna sytuacja na rynku pracy oraz kryzys gospodarczy nie skłaniają młodych ludzi do zawierania małżeństw. Co ciekawe według ostatnich danych GUS w roku 2011 ich liczba w stosunku do 2010 roku spadła o 10 proc. Trzeba jednak przyznać, że ta spadkowa tendencja była chwilowa, bowiem z prognoz Eurostatu wynika, że 2012 rok przyniósł wzrost liczby zawieranych małżeństw z 207 tys. (2011 r.) do 283 tys. Natomiast z ostatnich badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że 50 procent Polaków pragnie zorganizować wesele i nie uważa, iż jest ono stratą pieniędzy. Za to aż 73 procent badanych zwleka z jego organizacją nie ze względów poglądowych a finansowych. Generalnie rzecz ujmując większość ludzi czeka na poprawę poziomu domowego budżetu, by na ten jedyny dzień w życiu wydać nierzadko sporą sumę pieniędzy. Trzeba jednak przyznać, że te same wyniki badań pokazują, że dla 39 procent Polaków huczne wesele, w myśl zasady „postaw się a zastaw się” jest oznaką udanej uroczystości. Natomiast dla 44 procent respondentów organizacja wesela ze względów finansowych jest stratą pieniędzy.

Dlatego też wśród osób zawierających związek małżeński zauważa się tendencję do organizowania małych wesel. Musimy być świadomi, że decydując się na wesele niewiele z nas myśli o kosztach z nim związanych. Warto więc wcześniej sprawdzić, gdzie w Polsce najtaniej zorganizujemy weselną imprezę. Przede wszystkim biorąc pod uwagę koszt wynajęcia sali, menu oraz dodatkowych usług można zauważyć, że najlepiej na tle innych województw wypadły: łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz podlaskie. Natomiast najdrożej urządzimy wesele w województwie: mazowieckim, małopolskim oraz pomorskim. Jeśli przeanalizujemy ceny poszczególnych restauracji to trudno nie zauważyć, że koszt menu dla 25 osób to wydatek około 6 tysięcy złotych, a sam alkohol to przy dobrych cenach około 700 zł, gdzie w województwie mazowieckim wydatek ten jest już trzykrotnie większy. Niestety, ale jednak największe koszty poniesiemy za wynajęcie sali, ponieważ jej cena waha się bowiem od 3 tysięcy do 19 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *