Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Studniówka

Poradnik jak ubrać się na studniówkę? Część pierwsza

Chcąc, nie chcąc styczeń jest coraz bliżej i coraz więcej osób zastanawia się nad tym, w co ubrać się na ten niepowtarzalny, bajeczny bal. Wybór jest duży, ale jeśli wciąż nie wiesz, co by byłoby dla Ciebie najlepsze to koniecznie przeczytaj ten artykuł!
Zacznijmy od tego, że mimo zmieniającej się formuły studniówek (coraz częściej są to imprezy w stylu klubowym niż uroczyste bale), garnitur nadal jest najpopularniejszym strojem na to wydarzenie i jest to dobre rozwiązanie dla osób, które kupują tę zestaw z myślą o wielu innych okazjach. Zwykle dla młodego mężczyzny jest to zazwyczaj pierwszy poważny garnitur, on będzie założony najpierw na studniówkę, później na maturę, a wielu przypadkach okazuje się, że pierwszy garnitur staje się także ostatnim, dlatego ważne by dokonać właściwego wyboru. Rzecz jasna zakładamy, że twoje rozmiary nie zmienią się i w takiej sytuacji warto kupić coś lepszego.

Przede wszystkim przy zakupie pierwszego garnituru zawsze pojawia się dylemat związany z budżetem. Generalnie rzecz ujmując jedni uważają, że warto kupić coś dobrego, a inni, że nie warto, bo w kolejnych miesiącach może się zmienić waga i wzrost i wtedy garnitur okaże się za mały. Jeżeli chodzi o kolor garnituru to godna polecenia jest klasyka, czyli granat, gdyż jest to kolor elegancki, ponadczasowy, uniwersalny i każdy w nim dobrze wygląda. Poza tym alternatywnie można rozważyć kolor grafitowy. Przede wszystkim jest równie uniwersalny, ale trzeba przyznać granat jest bardziej dostojny i elegancki. Chodzi oto, że grafit raczej ma charakter roboczy-biurowy. Musisz wiedzieć, że kolor ten stał się modny i w zasadzie każda marka garniturowa ma w swoich kolekcji co najmniej kilka modeli w tym kolorze.

Zwykle przy zakupie pierwszego garnituru raczej odradzam kolor czarny, który w bardzo wielu sklepach nadal jest uważany za najbardziej uniwersalny. Rzecz jasna każdy ma swoje ulubione kolory i jeśli marzysz wyłącznie o czarnym garniturze, to nie będę ci go wybijać z głowy. Co prawda nie jest to błąd dużego kalibru, ale warto wiedzieć, że czerń nie jest kolorem uniwersalnym, gdyż jest to kolor przypisany głównie do okazji wieczorowych, więc podczas studniówki sprawdzi się, ale już podczas okazji dziennych (np. matura) niekoniecznie. Dodatkowo czarne tkaniny dają bardzo wąskie możliwości doboru dodatków – z koszul w zasadzie tylko biała będzie dobrym wyborem. Trzeba przyznać, że uciążliwa jest też konieczność częstego szczotkowania powierzchni garnituru w celu usunięcia pyłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *