Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Studniówka

Gentelman na studniówce – jak się zachować

Nie da się ukryć, że studniówka to dla większości młodych ludzi pierwsza formalna okazja, na której muszą się zaprezentować inaczej niż na dotychczasowych imprezkach. Przede wszystkim to moment, w którym należy zachować się dojrzale zarówno przed swoją partnerką, jak i resztą otoczenia. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak być gentelmanem na studniówce, jak powinieneś się zachowywać. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że w sieci znajdziecie wiele poradników studniówkowych, ale niestety dotyczą one tylko kwestii ubioru. Dlatego w konsekwencji ktoś może sobie pomyśleć, że wystarczy się odpowiednio ubrać, żeby odnaleźć się na takim balu. Zapominamy, że dojrzałe musi być przede wszystkim zachowanie, ponieważ strój to tylko jeden z elementów, o który warto zadbać. Pamiętaj, że formalne okazje wieczorowe wymagają eleganckiego ubioru, a tutaj jest niewielkie pole manewru. W związku z tym konieczny będzie ciemny garnitur, a granat i grafit będą wyborem uniwersalnym. Dodatkowo takie garnitury można później nosić też za dnia do pracy czy na egzaminy. Za to czerń będzie również pasowała na bal, ale jeśli to Wasz pierwszy garnitur, odradzam ten kolor, ponieważ czerń bowiem nadaje się tylko na okazje wieczorowe i pogrzeby i będzie się prezentowała kiepsko w ciągu dnia.

Pamiętaj także, że najlepiej jeśli garnitur jest z naturalnych tkanin, które pozwalają skórze oddychać. Poza tym unikajcie też wyraźnych wzorów czy jakichś niestandardowych ozdób, które obniżałyby formalność takiego ubrania. Oprócz tego do garnituru najlepszym wyborem będzie biała koszula lub ewentualnie można wybrać też jasno niebieską lub bladoróżową. Pamiętaj jednak, że koniecznie musi mieć długi rękaw (obojętnie na spinki czy na guziki) i lepiej żeby nie miała żadnych aplikacji ani kieszonek, musi być też perfekcyjnie wyprasowana. Nie zapominaj, że do tego stroju należy też wybrać krawat lub muszkę, gdyż nie wypada przyjść bez takiego dodatku. Poza tym można też zdecydować się na poszetkę.

Warto wspomnieć także o tym, że istnieje pewien mit, wiele osób, zdaje się, że głównie kobiety, przekonują, iż mężczyzna powinien wybrać swoje dodatki pod kolor sukienki partnerki. Chodzi oto, że nie ma takiej zasady i nie ma najmniejszego powodu by tak właśnie robić. Rzecz jasna para najlepiej wygląda razem, gdy obie osoby prezentują się bardzo dobrze, każde na swój sposób. W związku z tym dobieramy kolory i wzory wedle całości swojego ubrania (gdybyście już mieli dany dodatek kupiony pod kolor sukienki partnerki, możecie oczywiście w nim iść, jeśli pasuje do reszty stroju). Poza tym wybierając muszkę lub krawat szukajcie jedwabnych wersji o kolorach stonowanych i wzorach nie odwracających wzroku od twarzy, bordo, popiel, granat to dość bezpieczny wybór. Zwykle na takich balach najlepiej natomiast prezentuje się poszetka biała wykonana z lnu, dlatego, że jest bardzo formalna i pasuje do wszystkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *