Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Studniówka

Jak się ubrać na studniówkę – poradnik

Wracając do garniturów to najlepszą i najpopularniejszą tkaniną garniturową jest wełna i ją rekomenduję również na garnitury studniówkowe. Poza tym wełna jest lekka, dobrze się układa i daje komfort termiczny, gdyż pozyskiwana jest przede wszystkim z owiec. Musisz wiedzieć, że w zależności od gramatury i splotu, wełna może się doskonale sprawdzić zarówno latem przy największych upałach, jak i zimą przy mroźnych temperaturach. Warto wspomnieć o tym, że wbrew powszechnej opinii, nie jest to tkanina typowo jesienno-zimowa. Dlatego przy zakupie pierwszego garnituru najlepiej wybrać coś z wełny o średniej gramaturze.

Trzeba przyznać, że w odniesieniu do młodych osób, wadą garniturów wełnianych jest niewątpliwe cena. Niestety, ale poniżej 800 zł trudno będzie kupić coś dobrego, ale są przecież promocje i wyprzedaże. To właśnie dzięki nim, już teraz w sklepach typu Vistula można kupić dobry garnitur wełniany poniżej 700 zł. Poza tym tkaniny z dużą zawartością poliestru wybierajcie w ostateczności, gdy nie możecie znaleźć czegoś z wełny w swoim rozmiarze lub gdy cena takich produktów przekracza wasz budżet.

Generalnie rzecz ujmując większość młodych mężczyzn ma bardzo szczupłą sylwetkę, zatem fasony „slim” będą zazwyczaj najlepszym wyborem. Koniecznie zwróćcie uwagę na klapy marynarki, gdyż one nie powinny być zbyt wąskie, co jest niestety dość częste w kolekcjach adresowanych do studniówkowiczów. Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym fasonem marynarki będzie ta z dwoma guzikami. Musisz także wiedzieć o tym, że garnitur studniówkowy może być dwuczęściowy, trzyczęściowy lub dwurzędowy. Przede wszystkim ta ostatnia wersja będzie bardzo oryginalna, niestety trudno kupić taki garnitur w przystępnej cenie.

No cóż, budżety studniówkowe bywają różne, od kilkuset złotych do kilku tysięcy, podaję więc kilka marek z różnej półki cenowej: Bytom, Vistula, Brice, H&M, Suit Supply (tylko sklep internetowy), Zara, Topman, Próchnik, Lavard, Lancerto, Recman, Pako Lorente, Giacomo Conti. Jeśli jednak wasze budżety są bardzo skromne, szukajcie okazji na aukcjach internetowych, w outletach, a nawet w sklepach z odzieżą używaną. Pamiętaj, że przy zakupie garnituru warto sprawdzić czy nie ma akurat w ofercie sklepu spodni z identycznej tkaniny jak nabywany garnitur. Bardzo często firmy korzystają z tej samej tkaniny do szycia różnego asortymentu z tej samej kolekcji. W przypadku, jeśli takie spodnie są, to warto je kupić jako „zapasowe”, ponieważ spodnie zużywają się znacznie szybciej niż marynarka, a mając dodatkowy egzemplarz można ich używać zamiennie. Plusem jest to, że taki garnitur posłuży dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *