Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Impreza firmowa

Rady na udaną imprezę integracyjną, część pierwsza

Wydawałoby się, że to niby zwykła impreza, a jednak inna, bo organizator i skład osobowy pochodzą z firmy, w której pracujesz. Natomiast reguły nie są tu tak dowolne jak na każdym innym party. Przede wszystkim impreza firmowa jest zabawą kontrolowaną i rządzi się swoimi prawami. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak zorganizować udaną imprezę integracyjną. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że na przykład dowiadujesz się, że w pracy szykuje się impreza: uroczyste przyjęcie na rocznicę działalności firmy, wyjazd integracyjny, wspólne wyjście do pubu czy też piknik w plenerze. Następnie po wakacjach, kiedy większość pracowników zdążyła już wrócić z urlopów, towarzyskie życie firmowe ulega ożywieniu i sprzyja organizowaniu integracyjnych spotkań. Poza tym niezależnie od tego, czy cieszysz się na myśl o braniu w nim udziału, czy nie, to idź i baw się! Za to pamiętaj: bądź tak ostrożna, jakbyś chodziła po polu minowym. Dodatkowo na imprezie służbowej jesteś stale pod ostrzałem czujnych oczu szefów i współpracowników, przygotuj się dobrze.

Przede wszystkim kiedy idą wszyscy lub zdecydowana większość osób, niech do głowy nie przyjdzie ci nie pójść. Chodzi oto, że zwierzchnicy mogą źle odebrać twoją nieobecność i uznać, że nie identyfikujesz się z firmą. Natomiast koleżanki i koledzy z pracy, że odczuwasz do nich niechęć lub że się wywyższasz, nie mając ochoty z nimi spędzać czasu. Pamiętaj, że nie przysporzy ci to ani sympatii, ani popularności. W przypadku, gdy nie masz prawdziwych i poważnych powodów, dla których nie możesz uczestniczyć w imprezie, to nie zasłaniaj się brakiem czasu, ponieważ dziś nikt go nie ma w nadmiarze. Poza tym nawet jeśli masz stałe zajęcia (np. kursy językowe, zajęcia sportowe itd.) w tym samym czasie, kiedy jest planowane wspólne spotkanie, to postaraj się dołączyć do kolegów po ich zakończeniu. Koniecznie wcześniej zawiadom i przeproś, że się spóźnisz, a kiedy przyjdziesz, zostaniesz miło powitana, że w końcu udało ci się dotrzeć.

W przypadku, gdy jest to impreza tylko dla pracowników, to sprawa jest oczywista: idziesz sama. Jednak gdy zaproszenie jest dla ciebie i osoby towarzyszącej, a nie masz z kimś pójść, zastanów się, czy prosić znajomego lub przyjaciela, żeby ci towarzyszył. Poza tym warto to zrobić tylko wtedy, gdy wiesz, że jest osobą na poziomie, która potrafi dostosować się do różnych sytuacji, a przede wszystkim chce z tobą pójść. Przede wszystkim nie ciągnij nikogo na siłę tylko po to, żeby uniknąć współczujących spojrzeń koleżanek z pracy: „A ona ciągle nikogo nie ma”. Dodatkowo może się okazać, że więcej najesz się wstydu, niż gdybyś poszła bez niego. No bo co będzie, jak się upije i będzie potem poufale klepać prezesa po ramieniu albo zacznie opowiadać sprośne dowcipy, albo zje pół stołu szwedzkiego? Niestety, ale wiadomo, że on to nie ty, ale świadczy o tobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *