Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Impreza firmowa

Plenerowa impreza firmowa – jak ją przygotować, by poznać i zintegrować zespół?

Chyba wszyscy lubimy plenerowe imprezy firmowej, których podstawowym zadaniem jest wzmocnienie relacji między pracownikami, a także ich więzi z firmą. Dodatkowo może być formą podziękowania za wkład w rozwój firmy, sposobem na uczczenie sukcesu lub po prostu nieformalnym spotkaniem pracujących razem osób na neutralnym gruncie. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak zorganizować idealną plenerową imprezę firmową. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że plenerowa impreza firmowa, aby spełniła swoje cele, musi być przede wszystkim odpowiednio przygotowana. Poza tym imprezy firmowe z reguły cieszą się dobrą opinią wśród pracowników. Przede wszystkim zbliżają ich, pozwalając odpocząć od codziennych obowiązków. Co ciekawe badania przeprowadzone przez Show Service Events Marketing wykazały, że impreza może pełnić jeszcze kilka innych funkcji. Warto wspomnieć o tym, że według ankietowanych pracowników najważniejszym celem imprezy integracyjnej jest budowa bliższych relacji między ludźmi. Okazuje się, że tak odpowiedziało 73% respondentów, natomiast na integrację różnych działów wskazało 71%, a 51% uznało imprezę firmową za okazję do relaksu i odpoczynku od codziennej pracy. Dodatkowo dla połowy badanych ważnym celem spotkania jest tworzenie więzi z firmą.

Przede wszystkim jednak może to być doskonała forma motywowania pracowników, a także sposób uczczenia ważnych w życiu firmy wydarzeń, takich jak święto, rocznica lub wręczenie nagród (43%). Natomiast dla 35% ankietowanych impreza firmowa jest nagrodą za dobrze wykonaną pracę. Pomyślmy jednak o tym, jak zorganizować imprezę firmową. Przede wszystkim podstawową sprawą jest wybór miejsca oraz terminu. Generalnie rzecz ujmując najlepiej imprezę firmową urządzić na łonie natury, w spokojnym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku.

Chodzi oto, że dzięki temu uczestnicy będą mogli odpocząć i zrelaksować się. Poza tym ważne jest, aby termin był dogodny dla wszystkich pracowników. Trzeba przyznać, że dobrym pomysłem jest zaproszenie na spotkanie pracowników z rodzinami. Przede wszystkim dzięki temu impreza będzie mniej formalna i stanie się okazją do poznania personelu nie tylko od strony służbowej. Dodatkowo warto odpowiednio wcześniej zająć się takimi kwestiami, jak chociażby jedzenie, jednak najprostszym rozwiązaniem jest catering. Natomiast w mniejszych firmach, w których panują bardziej przyjazne relacje, często to sami pracownicy przygotowują poczęstunek na spotkanie firmowe. Poza tym jest to doskonały sposób na zaprezentowanie pozasłużbowych umiejętności kulinarnych. Oprócz tego równie popularnym sposobem jest urządzenie grilla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *