Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Impreza firmowa

Tego nie rób na firmowych imprezach!

W większości firm trwa sezon imprez świątecznych i noworocznych, które są doskonałą okazją do lepszego poznania współpracowników, nawiązania z nimi mniej formalnego kontaktu, czemu sprzyja luźna atmosfera i konsumpcja napojów wyskokowych. Musisz wiedzieć jednak, że pewnych rzeczy lepiej nie robić, chyba że chcesz zniszczyć swoją reputację i przez kolejne tygodnie unikać kontaktu wzrokowego ze swoim szefem. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czego zdecydowanie lepiej nie robić na firmowych imprezach. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że często ulegamy wrażeniu, że osoby, z którymi pracujemy, są nam bardzo bliskie. Dlatego też jest to wielokrotnie przyczyna tego, że na firmowych przyjęciach zachowujemy się bardzo swobodnie. Okazuje się jednak, że bez względu na to, jak duża jest firma, w którym pracujemy, powinniśmy pamiętać o jednej, podstawowej rzeczy: to miejsce i ci ludzie to stały element naszego życia zawodowego. A co za tym idzie, w nim obowiązują pewne reguły, których złamanie może poważnie odbić się na karierze. Pojawia się więc pytanie czego lepiej nie robić na imprezach firmowych?

Na pewno nie wypada spóźnić się na imprezę, ponieważ punktualność oznacza szacunek dla organizatora przyjęcia. Nie zapominajmy jednak, że to zabawa, a nie spotkanie biznesowe, spóźnienia nie usprawiedliwia fakt, że po pracy trzeba było się przebrać, uszykować. Chodzi przede wszystkim oto, że ludzie punktualni postrzegani są jako dobrze zorganizowani, sumienni. Natomiast jeśli się spóźnisz i będzie to zauważalne, możesz zyskać zupełnie odwrotną opinię. Ponadto samo wejście na imprezę, która już trwa, może być dość krępujące, ponieważ najprawdopodobniej przyciągniesz spojrzenia wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu osób. W związku z tym, jeśli nie zależy ci na ogólnej uwadze, postaraj się być na czas.

Kolejną rzeczą na którą powinieneś uważać jest spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu. Generalnie alkohol w większości przypadków jest integralną częścią imprez firmowych i zdarza się, że leje się zbyt obficie. W tym właśnie przypadku musisz zadbać o to, by zrezygnować z procentów w odpowiednim momencie. Rzecz jasna nie ma nic złego ani nieodpowiedniego w wypiciu dwóch lampek wina, ale kiedy czujesz, że alkohol zaczyna wpływać na twoje zachowanie lub samopoczucie, zrezygnuj z niego w dalszej części wieczoru. Pamiętaj, że wystarczy być wstawionym, by zrobić coś, czego później można się mocno wstydzić. Bywa, że czasem to głupi żart, innym razem zbyt głośne zachowanie, jeszcze innym – pocałunek, który nigdy nie powinien się zdarzyć. Nie zapominaj, że alkohol rozluźnia i niewielka jego ilość może pomóc odnaleźć się na firmowej imprezie, ale przesada w tym względzie może nadszarpnąć twoją reputację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *