Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Sprzęt w góry

Co spakować w góry?

Kobieta wybierająca się w góry chce zachować przy sobie nieco kobiecości i spakować różne swoje drobiazgi, których mężczyźni często nie potrzebują. Jak to zrobić, żeby plecak był spakowany optymalnie i nie przeciążał naszych pleców?

Miniaturowe wersje niezbędnych kosmetyków.

Jeżeli używasz wielu kosmetyków i z żadnego nie potrafisz zrezygnować zapakuj je w mini opakowania! Każde z nich ma nalepkę na której opiszesz swoje produkty. Takie pudełeczka dostaniesz w drogerii, są idealne na niedługie wyjazdy. W drogerii możesz też kupić mini produkty na wyjazdy. Tak więc ja swoje ulubione kosmetyki z którymi za nic nie mogę się rozstać pakuję do malutkich opakowań, a pozostałe rzeczy kupuje w mini wersjach takie jak na przykład – chusteczki do demakijażu, do higieny intymnej, czy też płyn dezynfekujący.

Zamiast kosmetyczki – woreczki.

Oczywiście kosmetyczka jest ładniejsza i pozwala na poukładanie swoich wszystkich kosmetyków, ale znacznie lżejsze i łatwiejsze do spakowania są zwykłe woreczki strunowe. Weź ze sobą kilka w różnych rozmiarach – przydadzą się na przykład do odseparowania brudnych lub mokrych rzeczy, zapakowania śmieci na szlaku czy nadjedzonego batonika.

Kup saszetkę.

Saszetka na biodra to przydatny gadżet. Umieszczam w niej drobne rzeczy do których chcę mieć łatwy dostęp bez zdejmowania plecaka – portfel – w wersji rzecz jasna mini, zwykły maleńki kawałek materiału z zamkiem, telefon, pomadkę ochronną, pojemniczek z filtrem UV, mapę kieszonkową, chusteczki. Często zawartość saszetki zmienia się w zależności od potrzeb.

Zawsze miej ze sobą gumki/sznurki/taśmy/igłę i nici.

Na wyprawie może Ci się coś zgubić albo urwać, wtedy przydadzą się igła i nici albo zapasowa taśma do zawiązania. Tak przygotowanej nic cię nie zaskoczy.

Pakować mistrzowsko.

Często ta sama zawartość, spakowana na różne sposoby potrafi zająć mniej lub więcej miejsca. Dobrym sposobem aby zaoszczędzić miejsce jest upychanie rzeczy mniejszych w większe. Generalnie cięższe rzeczy powinny znaleźć się niżej – na wysokości ok. połowy pleców – i jak najbliżej nich. Ułatwia to zachowanie równowagi podczas marszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *