Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Wesele

Torty Weselne!

Trzeba przyznać, że dla niektórych przyjęcie weselne nie może odbyć się bez najważniejszej słodkości, czyli tortu. Dlatego można by powiedzieć, że tort weselny to jeden z najbardziej oczekiwanych weselnych elementów przez wszystkich zaproszonych gości. Zwykle podawany jest po czepinach odbywających się o północy i stanowi jedną z największych atrakcji przyjęcia. Co ciekawe według tradycji krojenie tortu powinien rozpocząć Pan Młody i pierwszym kawałkiem obdarować Pannę Młodą. Obecnie jednak odchodzi się nieco od tego zwyczaju i pierwszy kawałek Para Młoda kroi wspólnie, jako symbol szczęśliwego i słodkiego wspólnego życia. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tortu weselnego, tego jak powinien wyglądać, jaki smak wybrać i czym kierować się przy wyborze tortu. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że tort ślubny niewątpliwie powinien zachwycać swym wyglądem i smakiem wszystkich gości. Poza tym wybór tortów ślubnych pod względem kształtów i smaków jest bardzo duży, dlatego zastanawiając się nad wyborem smaku warto wybrać jeden z tak zwanych uniwersalnych, aby trafić w gusta większości z gości. Musisz wiedzieć, że takim jest bez wątpienia smak śmietankowy, czekoladowy czy waniliowy. Poza tym jako dodatki do tortów zazwyczaj używane są świeże owoce, np. truskawki, maliny, brzoskwinie, borówki amerykańskie, w zależności od wybranego smaku. Pamiętaj także, że równie istotnym jak wybór smaku jest wybór kształtu. Gdy przeglądamy oferty cukierni w oczy rzucają się głównie torty okrągłe, prostokątne a także w nieco mniej tradycyjnych formach, jak serce, walizki, suknia ślubna, poduszki w różnych wersjach kolorystycznych. Co ciekawe jednymi z częściej wybieranych są torty piętrowe, zarówno okrągłe jak i prostokątne. Dodatkowo torty bardzo często zdobione są kwiatami wykonanymi z lukru ułożonymi w bukieciki lub konkretny kształt, lukrowymi kokardami i drapowaniami. Oprócz tego mogą być zdobione także delikatnymi ażurowymi wzorkami wykonami również z lukru oraz perełkami. Poza tym można także pokusić się o propozycję własnego kształtu tortu, oczywiście, jeśli jego wykonania podejmą się cukiernicy. Natomiast na wierzchu tortu przeważnie stawiane są różne figurki, np. przedstawiające Parę Młodą, gołąbki.

Warto wspomnieć także o tym, że niejednokrotnie pary decydują się na wprowadzenie tortu rozświetlonego przez fontanny tortowe. Przede wszystkim stwarza to wyjątkowy widok, który z pewnością pozostanie w pamięci gości. Jeżeli chodzi o figurki na torcie to przede wszystkim jest to Para Młoda w różnych pozach. Może to być Para Młoda obejmująca się, przytulająca, tańcząca, całująca, siedząca w samochodzie, na rowerze, motocyklu, w traktorze. Zwykle, z dostępnych figurek można wybrać także takie przedstawiające zabawne pozy świeżo upieczonego małżeństwa, na przykład Parę grającą w piłkę nożną, Pana Młodego ciągniętego na łańcuszku przez Pannę Młoda, uciekającą Pannę Młodą, Pana Młodego przerzuconego przez ramię żony, Pannę Młodą na rękach męża i wiele innych. Wybór należy do Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *