Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Termy

Termy dla całej rodziny w Zakopanem

Termy to idealne miejsce na wybranie się z rodziną. Dorośli będą mieli czas i okazje nieco odpocząć, zrelaksować się, a być może również skorzystać ze Spa, natomiast dzieci spędzą czas korzystając z wielu różnorodnych atrakcji i zapewniam, że długo im się to nie znudzi. Będąc w Zakopanem jest to praktycznie punkt obowiązkowy udanego urlopu. Poniżej zestawienie zakopiańskich term, do których możemy się wybrać całą rodziną i na pewno będziemy z nich bardzo zadowoleni. 

Terma Bania
Kompleks Terma Bania obejmuje baseny rekreacyjne zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, które mają temperaturę około 34 – 38°C. Woda, która je napełnia pozyskiwana jest z głębokości aż 2500 metrów. Woda w Trmie Bania zawiera siarczki, krzemionkę, potas, oraz wapń, magnez i żelazo. Kąpiele w takiej wodzie bardzo pozytywnie wpływają na stan organizmu a między innymi obniżają poziom stresu, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, przyspieszają rekonwalescencje, eliminują niektóre schorzenia i niedoskonałości skóry, a także zdecydowanie poprawiają wygląd cery. W kompleksie Terma Bania możemy skorzystać z saunarium, oraz ze strefy zabawy dla dzieci, w której będą mogły skorzystać między innymi ze zjeżdżalni, karuzeli wodnej, basenu ze sztuczną falą, groty z gejzerem, czy też wodospadu i wielu innych. A gdy w trakcie zabawy zgłodniejemy możemy udać się do restauracji. 

Chochołowskie Termy
Chochołowskie Termy to największy kompleks termalny na Podhalu. Woda, która napełnia baseny wydobywana jest z głębokości prawie 3600 m i zawiera wiele dobroczynnych dla całego organizmu mikroskładników takich jak siarka, wapń, magnez, oraz sód. NA terenie obiektu znajduje się aż osiem basenów z wodą termalną, jeden z wodą solankową, oraz basen zewnętrzny w którym temperatura wynosi 36 stopni Celsjusza. W Chochołowskich termach znajduje się jeszcze wiele innych atrakcji takich jak: zjeżdżalnie, łania parowa dla dzieci, grota solna, saunarium, a także bistro, gdzie głodni nie tylko wrażeń mogą zaspokoić apetyt. 

Termy Gorący Potok
Jest to kompleks kilkunastu basenów z naturalną, surową wodą siarkową, a także: fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery, oraz zjeżdżalnie. Jest to nieco mniejszy obiekt niż te opisane powyżej, ale bogaty w atrakcje dla dzieci takie jak: zjeżdżalnie, plaża, boisko do piłki siatkowej, park linowy, oraz drewniana huśtawka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *