Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Tatry i Zakopane

Polecane szlaki w Tatrach dla początkujących

Jeżeli trafiłeś na ten artykuł to pewnie jesteś osobą, która swoją przygodę z Tatrami dopiero zaczyna. Być może już byłeś nad Morskim Okiem, lub wędrowałeś jakąś tatrzańską dolinką, a teraz chciałbyś pójść w góry już tak „na serio”, lub może w Tatrach jeszcze nigdy nie byłeś i chcesz spróbować? Pewnie w tym miejscu pojawia się u Ciebie pytanie: jakie szlaki wybrać na początek? Poniżej zestawienie przykładowych tatrzańskich tras dla początkujących.

Na Gęsią Szyję
A dokładniej przykładowa trasa mogłaby prowadzić mniej więcej tak: najpierw dostajemy się autem lub busem z Zakopanego na parking Wierch Poroniec. Z parkingu szlakiem zielonym idziemy na Rusinową Polanę (to piekne miejsce i idealne na odpoczynek – na który jest tu naprawdę dużo miejsca). Z Rusinowej Polany idziemy dalej zielonym szlakiem na Gęsią Szyję a stamtąd na początek polecam powrót znów na Rusinową Polanę skąd możemy się wybrać do Sanktuarium Matki Bożej w Wiktorówkach. A dalej powrót na Rusinową Polanę i na parking zielonym szlakiem. Chodzenia jest może niewiele, ale widoki są przepiękne. Jest to dobra trasa na tak zwane rozgrzanie się i przyzwyczajenie do tatrzańskich warunków.

Polana Chochołowska
Zaczynamy z parkingu przy Siwej Polanie – również możemy dojechać zarówno busem jak i samochodem. Stąd wędrujemy Doliną Chochołowską, a z niej żółtym szlakiem na Grzesia, i niebieskim szlakiem na Rakoń a następnie do przełęczy przy Zawracie i stamtąd schodzimy już w dół zielonym szlakiem przez Wyżnią Dolinę Chochołowską i do Polany Chochołowskiej. Trasa bardziej zaawansowana od poprzedniej, bardziej męcząca ale widoki nam wszystko wynagrodzą.

Kopa Kondracka
Kolejna propozycja trasy prowadzi jeśli masz siły z Kuźnic zielonym szlakiem na Kasprowy Wierch (jeśli podejrzewasz, że sił Ci zabraknie to możesz wyjechać kolejką na Kasprowy Wierch) następnie czerwonym szlakiem do Kopy Kondrackiej. Z Kopy Kondrackiej żółtym szlakiem na Kondracką Przełęcz i w dół na Halę Kondratową szlakiem niebieskim i po odpoczynku w schronisku zejście do Kuźnic. Jest to kolejna malownicza trasa z widokiem na Giewont oraz Tatry Wysokie i Zachodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *