Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Z dziećmi w góry

Wakacje wraz z dzieckiem w górach

Jeżeli jesteśmy pasjonatami gór, kochamy ten sposób aktywności to nie będziemy chcieli go zmieniać gdy nasza rodzina się powiększy o nowego małego członka. Ale dlaczego mielibyśmy coś zmieniać? W końcu wyjazd w góry z dzieckiem to świetny pomysł i bardzo dobre rozwiązanie. Trzeba tylko wiedzieć gdzie się wybrać i o co zadbać, a spędzimy wspaniały rodzinny czas w górach.

Kiedy można zabrać dziecko w góry?

Tak naprawdę nie ma żadnej sztywnej reguły w jakim wieku dziecko można brać ze sobą w góry. Wszystko zależy przede wszystkim od tego kiedy my czujemy się na siłach i od stanu zdrowia maluszka. Ale tak naprawdę już z niemowlakiem śmiało możemy przemierzać górskie szlaki początkowo wózkiem terenowym dostosowane do tego podejścia a następnie w nosidełku. Ze starszymi dziećmi, które chodzą ważne jest jedynie abyśmy odpowiednio dobrali długość trasy i tempo jakim idziemy – w końcu wędrówka to ma być przyjemność dla wszystkich, a my nie chcemy zniechęcić do niej naszej pociechy.

Nocleg

Jest równie ważny jak to w jakie góry się wybierzemy i jaką trasę przejdziemy. Dlaczego? Z małym dzieckiem nie będziemy wychodzić na całodniowe trasy, tym bardziej nie codziennie, dlatego ważne jest aby nocleg, który wybierzemy był dostosowany do rodzin z dziećmi i był atrakcyjny dla naszej pociechy. Dobrze jeśli są tam udogodnienia takie jak krzesełko do karmienia, czy łóżeczko, ale też sala zabaw, ogród, plac zabaw i miejsce na wspólne ognisko. Miłą atrakcją dla dzieci są również zwierzęta znajdujące się często w gospodarstwach agroturystycznych – krowy, króliki, owce, gęsi i inne.

Karkonosze – atrakcyjne rodzinnie

Karkonosze to góry, które moim zdaniem są wręcz stworzone do spędzenia rodzinnych wakacji z dzieckiem – spotkamy tam przede wszystkim: liczne łatwe szlaki, wyciągi krzesełkowe, skałki, wodospady, a także mnóstwo innych atrakcji, między innymi Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, czy też Park Dinozaurów i Muzeum Zabawek. Latem jest też uruchomiony Letni Tor Saneczkowy w Karpaczu, a jeśli chcemy więcej zwiedzać możemy wybrać się również do Parku Miniatur, Cyrklandu w Miłkowie, parku linowego czy też zwiedzić okoliczne zamki. Jak sami widzicie Karkonosze to miejsce bogate w atrakcje dla rodzin i dla dzieci.

Góry to również znakomita opcja na sylwestrowy wyjazd. Jeżeli poszukujesz opcji zorganizowanego wyjazdu, sprawdź ofertę Sylwester-travel.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *