Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Z dziećmi w góry

Czy warto iść z dziećmi w góry?

Jeżeli wybieramy się z dziećmi w góry zawsze pada przede wszystkim jedno pytanie: Jak zaplanować tak urlop, żeby był udany?

Pogoda i nocleg
Pogody niestety nie zaplanujemy – choć dobrze spróbować się wstrzelić w okres, który nie obfituje nadto w deszcze i burze. Jeżeli chodzi o rzecz drugą czyli nocleg – tutaj już możemy planować, wybierać i zmieniać tak aby nam było jak najwygodniej. Dobrze wybrać hotel, który będzie nastawiony na rodziny z dziećmi, wtedy będziemy mieli gwarancję, że będą mieli dla dzieci wiele atrakcji. Przy hotelu może znajdować się basen, termy, plac zabaw, mini park linowy, trampolina, i wiele, wiele innych. Bardzo fajną opcją jest także sala zabaw dla dzieci i animator, który zapewnia im rozrywkę. Niektóre hotele oferują również mini sale kinowe, przejażdżki konne czy gokarty. Jeżeli zapewnimy tyle atrakcji dziecku to i pogoda nam nie straszna i nuda. Dzieci na pewno będą się świetnie bawić a i rodzice znajdą chwilę dla siebie.

Spływ Dunajcem
Jest to świetna atrakcja, żeby spędzić aktywny dzień poza hotelem i poczuć odrobinę adrenaliny. Do tego wszystkie widoki rozpościerające się dookoła będą dodatkowym atutem. Nawet maluchy będą zachwycone takimi widokami.

Zamek w Niedzicy
Zamek w Niedzicy to kolejna atrakcja, na którą możemy wybrać się wraz z naszymi pociechami. A jeżeli taką wycieczkę zakończymy pucharkiem lodów dzieci będą usatysfakcjonowane i szczęśliwe.

Wędrówka górskimi szlakami
Będąc w górach oczywiście warto wybrać się również na jakąś wędrówkę. Ważne jest jednak aby nie przeforsować dzieci, które łatwo się mogą zniechęcić. Dlatego też najlepszym sposobem będzie wybranie trasy łatwej i lekkiej, z pięknymi widokami. Taka wędrówka na pewno zbliży do siebie członków rodziny, i przysporzy kolejnych powodów do uśmiechu. Tym bardziej jeśli uda się nam wspólnie zdobyć jakiś szczyt, nawet niewielki.

Czy zatem warto wybrać się w góry wraz z dziećmi?
Zdecydowanie tak! To świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu, zbliżenie się do siebie i uczenie dzieci aktywnego spędzania czasu, co jest świetnym wstępem do nawyków zdrowego trybu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *