Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Termy

Polecane termy w okolicy Tatr

Wyjazd w Tatry prawie zawsze kojarzy się ze znalezieniem chwili relaksu w okolicznych termach. Można wybrać się tam samotnie, z przyjaciółmi czy też rodziną i spędzić cały dzień na zabawie i nieco odpocząć po wędrówce górskimi szlakami i zdobywaniu szczytów. Poniżej przedstawiam zestawienie najpopularniejszych kompleksów termalnych w okolicach Tatr. 

Termy Chochołowskie
Kompleks ten to największy obiekt termalny w okolicach Tatr. Baseny napełnia woda bogata w wiele cennych zarówno dla zdrowia jak i dla urody składników mineralnych takich jak głównie: siarka, wapń, sód, a także magnez. Woda ta wydobywana jest z głębokości aż 3600 m. W Termach Chochołowskich znajdują się baseny termalne, jeden basen wypełniony wodą solankową, oraz basen zewnętrzny, którego temperatura wynosi 36 stopni Celsjusza. W kompleksie oprócz wielu basenów znajdują się też takie atrakcje jak: różnej wielkości zjeżdżalnie, łaźnia parowa dla dzieci, grota solna, duże saunarium, bicze wodne, jacuzzi a także bistro, w którym każdy głodny po intensywnie spędzonym dniu znajdzie coś smacznego dla siebie.

Termy Gorący Potok
Jest to kolejny polecany w okolicach Tatr kompleks termalny, składający się między innymi z kilkunastu basenów z naturalną, surową wodą siarkową, która dobroczynnie wpływa na nasz organizm zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, a także poprawia kondycje skóry. W Termach Gorący Potok znajdziemy również liczne fontanny, wodotryski, masaże wodne a także zjeżdżalnie. A jeżeli znudzi nam się zabawa w wodzie to obiekt ten oferuje nam również plażę, boisko do piłki siatkowej, park linowy i drewnianą huśtawkę. 

Terma Bania
Terma Bania jest chyba najpopularniejszym obiektem termalnym na Podhalu. Baseny termalne mają tu temperaturę około 34 – 38°C. Woda w Termie Bania, która napełnia baseny zawiera siarczki, krzemionkę, potas, magnez oraz wapń i żelazo. Minerały te pozytywnie wpływają na wygląd skóry i samopoczucie. W kompleksie Terma Bania możemy skorzystać oprócz basenów również z saunarium, oraz ze strefy zabawy dla dzieci, zjeżdżalni, karuzeli wodnej, basenu ze sztuczną falą i wielu innych atrakcji. A gdy zgłodniejemy możemy udać się do restauracji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *