Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Z dziećmi w góry

Gdzie jechać w góry z dzieckiem?

Góry wraz z dzieckiem – zdecydowanie tak. Jednak wybierając się z dzieckiem w góry stajemy zawsze przed dylematem gdzie jechać? Dlatego też poniżej przedstawiam propozycje miejsc, w które warto wybrać się ze swoją pociechą.

Poznaj idealną ofertę sylwestrową –> http://www.sylwester-travel.pl/

Karkonosze

Karkonosze są świetnym miejscem na wspólny wyjazd z dziećmi przede wszystkim ze względu na dużą ilość dodatkowych atrakcji dla najmłodszych jakie oferuje nam ten właśnie region, oraz na dość łatwe, lecz piękne i ciekawe szlaki. W Karkonosze można wybrać się z dzieckiem w każdym wieku – zarówno z niemowlakiem w nosidle jak i dwulatkiem, dziesięciolatkiem, a i nastolatek znajdzie tu coś dla siebie. Jedynie tras z wózkiem (nawet terenowym) nie uświadczymy w tym właśni rejonie. W Karkonoszach znajdą się ciekawe atrakcje dla maluchów, między innymi wjazdy wyciągami krzesełkowymi, Park Dinozaurów, Cyrkland, czy też Aquapark w Karpaczu. Karkonosze to również góry owiane wieloma wręcz legendami i tajemnicami – co na pewno spodoba się naszym pociechom. A mali poszukiwacze przygód znajdą tam skałki w różnych kształtach i wodospady, które na pewno wpłyną na wyobraźnie maluchów.

Gorce

Gorce to piękne, malownicze, łagodne, zalesione stoki, którymi wędrując gdzieniegdzie spotkamy przyjazne polanki. Najwyższy szczyt w Gorcach to Turbacz, który ma 1310 m n.p.m. W Gorczańskim Parku Narodowym znajdują się ścieżki edukacyjne i szlaki dostosowane do turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Tak więc wybór mamy szeroki, możemy z dziećmi wybrać się w góry ścieżką edukacyjną lub pojechać szlakiem dla rowerów – opcja ta jest dla dzieci kolejną atrakcją. A jeśli będziemy mieli szczęście być może uda nam się spotkać salamandrę plamistą.

Beskid Śląski

Beskid Śląski to przede wszystkim jeden z regionów górskich lepiej rozwiniętych turystycznie, w którym możemy podziwiać przepiękne widoki ale również skorzystać z mnóstwa ciekawych możliwości spędzania czasu. Beskid Śląski to łagodne, zalesione szczyty i spotykane niekiedy widokowe polany. Wybrać się w ten rejon z dziećmi w praktycznie każdym wieku. Z niemowlakiem w nosidełku, a z dziećmi w innym wieku możemy łatwo dostosować długość i trudność trasy do jego możliwości a to dzięki dobrze rozwiniętej i często przecinającej się sieci szlaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *