Portal o górach. Piszemy o Tatrach i Zakopanem

Chcesz wyjechać w Tatry? W takim razie koniecznie poczytaj co Cię tam czeka – z nami znajdziesz najlepsze noclegi, termy czy inne atrakcje!

Termy

Termy Oravice na Słowacji

Baseny termalne to jedno z popularniejszych miejsc na relaks i odpoczynek w górach. A jeżeli zlokalizowane są dodatkowo w miejscu z pięknymi widokami, gdzie prócz relaksu będziemy mogli nacieszyć oczy widokiem gór i lasów pływając w ciepłej wodzie to czego chcieć więcej? Takimi właśnie termami są te w osadzie turystycznej Oravice na Słowacji. 

Gdzie położone są Termy Oravice
Jak już zostało nadmienione znajdują się one w osadzie turystycznej Oravica na Słowacji, przy drodze z Vitanovej do Zuberca gdzie ciągnie się Kotlina Orawicka. Położone są w przepięknym wprost miejscu. Ponad nimi wznosi się charakterystyczny dla gór słowackich masyw Osobitej. Ale możemy zobaczyć także zarówno Tatry Zachodnie jak i Skoruszyńskie Wierchy. Baseny termalne natomiast znajdują się dokładnie przy drodze nad potokiem Oravica, przy podnóżu Tatr Zachodnich, tylko 35km od Zakopanego. 

Woda dobra dla każdego
W basenach termalnych w Oravicy znajduje się woda, która wypływa z głębokości ponad 1600 metrów. Jest to woda o temperaturze 58 stopni Celsjusza i napełnia wszystkie baseny obiektu Oravica – których łączna powierzchnia to aż 1545 m2. Dlaczego woda w basenach termalnych w Oravicy jest wyjątkowa i polecana dla prawie każdego? Ponieważ jest ona wysoko zmineralizowana, sodowo – wapienno – magnezowo – siarkowa a dodatkowo zawiera dużą ilość żelaza.

Jakie atrakcje znajdziemy w Termach Oravice?
Baseny termalne Oravice zawierają wiele różnych atrakcji – od sztucznych fal wodnych, jacuzzi, gejzerów, czy też strumieni masujących po grzyby wodne i natryski. W Termach Oravice znajdują się oczywiście szatnie z przebieralniami, dla głodnych restauracje, bistro, kawiarnia oraz również kawiarnia letnia z ogródkiem. W termach tych jest również duży basen sportowo-relaksacyjny, oraz duży i nieco mniejszy basen relaksacyjny i basen do kąpieli chłodzącej. Dla osób chcących poprawić ukrwienie i jędrność skóry znajdzie się sauna oraz specjalne pomieszczenie do masażu. A dla tych, którzy pragną nieco odpocząć po wyczerpujących wodnych zabawach i pływaniu znajduje się pomieszczenie z leżakami, gdzie można chwilę spędzić na „nic nie robieniu”. Dużym atutem jest to, że Baseny termalne Oravice są czynne przez cały rok. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *